sünnet-tahti-kiralama

Düğün Organizasyon Firmaları Nasıl Çalışıyor?

Organizasyon; bir işi ya da bir durumu planlama manasına gelir. Organizasyon işi günümüzde her alanında yapılmaktadır. Bunlardan bilinen en çok çeşitleri ise şöyle;

Düğün organizasyonu, Bireysel organizasyonlar( evlilik teklifleri, partiler, doğum günü ya da yıl dönemi partileri, baby-shower partileri), Nişan ve kına organizasyonu olarak yapılmaktadır. Ayrıca; Kız isteme törenleri, yemek organizasyonları ile Açılış veya kokteyl organizasyonları içinde masa kiralama yapılabilmektedir.

Düğün Organizasyonu Nasıl Yapılır?

Birçok işlem düğün için yapılır. Bu adımları düşünmek oldukça külfeti işlemdir. Kişiler bunun için günlerce hatta bazen aylar öncesinden planlama yaparlar. Oldukça meşakkatli olan bu işlemden düğün sahiplerini kurtarmak adına artık düğün organizasyon şirketleri bu işi üstlenmiştir. Düğün organizasyon detayları ise;

  • İlk etapta mekân belirleme ve ona uygun olacak konsepti tasarlamak
  • Kokteyl masası kiralama
  • İkramlıklar
  • Süslemeler
  • Gelin ve damat için gerekli oyun seansları(şarkı seçimi çifte bırakılır)

Organizasyon şirketleri masaların dizaynına kadar sizin için her detayı düşünmektedirler. Bu yüzden de sizler eğer böyle bir organizasyon isteğiniz var ise mutlaka bu işi şirketlere bırakmalısınız.

Kokteyl Masası Kiralama Nedir? Kimler Tercih Eder?

Genellikle bistro masa olarak bilinen kokteyl masaları artık birçok özel gün için kiralanıyor. Masa Sandalye kiralama ile kişiler için sadece birkaç saat kullanım için bu tip işleme başvurmaktadırlar.  Bistro masalar kullanımında genellikle sandalye olmaz. Sadece bu masalar içecek ve atıştırmalıkların konulması için ayarlanmaktadır. Bu masalar modern düğünlerde ve kokteyllerde kullanılmaktadır.

Kokteyl masası kiralama ile düğünlerde artık kişiler mekân ne kadar küçük olsa da yer kaplamayan bistro masalar tercih etmektedirler. Bu hizmet günümüzde birçok şehirde türlü firmalar tarafından yapılmaktadır.

Organizasyon ile Planlama İşlemi Nasıl Yapılır?

 Öncelikle hangi konuda organizasyon hizmeti alacağınızı belirlemelisiniz. Örneğin; bir yemek organizasyonu için firması ile anlaştığınızda organizasyon şirketi kişi sayısına yönelik olarak bir restoran ile anlaşarak hizmete başlar. Yenilecek yemeğe içilecek içeceğe kadar her detay organizasyon şirketleri tarafından belirlenir. Eğer bir kokteyl için anlaşma yapacaksanız bu kez organizasyon şirketi bir catering firması ile anlaşarak atıştırmalıkları hazırlatmaktadır. Sizin için her detayı sizin adınıza organizasyon şirketleri düşünmektedir.

Düğün gibi özel ve önemli bir gün için bu tür organizasyon şirketleri ile anlaşma yapmak oldukça önemlidir. Çünkü bu gün çiftler için bir anı oluşturmaktadır. Organizasyon şirketleri dış çekim iç mekândaki fotoğraflarınızın çekimine kadar sizin için her detay için çalışmaktadır. Popüler olan bu tür organizasyonlar günümüzde her bütçeye uygun olarak da yapılmaktadır.

Formun Üstü